اپل

نمایش دادن همه 6 نتیجه

 • #ffffffسفید
 • #000000مشکی
 • #1e4df4آبی
 • #000000مشکی
 • شرکت اپل یک شرکت بین‌المللی آمریکایی است که در زمینه طراحی و بازاریابی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای رایانه‌ای، رایانه‌های شخصی، گوشی تلفن و دیگر دستگاه‌ها و ابزارهای الکترونیکی فعالیت می‌کند.

  شرکت apple یکی از تاثیرگذارترین شرکت‌های جهان به شمار می‌آید. نام این شرکت با نام موسس آن استیو جابز گره خورده است. در سال 2021 ارزش شرکت اپل بیش از 2 تریلیون دلار برآور گردید. بسیاری از مردم اپل را با برخی از محصولات سخت افزاری‌اش مثل مکینتاش، آی فون، آی‌پاد و آی‌پد ‌می‌شناسند.

  اما این شرکت محصولات مهمی در صنعت نرم افزار تولید کرده است. سیستم عامل Mac OS X، مرورگر رسانه‌ای iTunes و مجموعه نرم‌افزاری iLife برخی از این محصولات نرم‌افزاری هستند. سیستم عامل iOS برای فناوری‌های همراه را می‌توان از مهم‌ترین محصولات نرم‌افزاری شرکت اپل دانست. این شرکت در سال مالی 2022 با بیش از 387.53 میلیارد دلار، ششمین شرکت پردرآمد جهان معرفی شد. بر اساس آمارهای سال 2022، حدود 52% از درآمد شرکت apple حاصل فروش گوشی‌های آیفون است. با این حال، در سال‌های اخیر اپل روی ارائه خدمات به ویژه خدمات ابری تمرکز بیشتری داشته است.

  جالب است بدانید به شکل کلی، 40% از درآمد شرکت اپل حاصل فروش محصولات و خدمات آن در آمریکا و مابقی آن حاصل فروش محصولات و خدمات در سایر کشور‌های دنیا است. در حال حاضر، اپل دومین شرکت‌ پردرآمد جهان در صنعت تکنولوژی است. پیش از آن شرکت آمازون رتبه اول پردرآمدترین شرکت فعال در زمینه تکنولوژی را از آن خود کرده است. بر اساس آمارهای سال 2022، شرکت اپل درحال حاضر بیش از 164 هزار نفر پرسنل دارد.